Konzervatórium Conservatory BratislavaKONZERVATÓRIUM, Tolstého 11, Bratislava

A. M. Friman

Majstrovský kurz v vokalistkou Annou Mariou Friman / Konvergencie 2023

Speváci a speváčky, milovníci starej hudby! Pozývame vás na majstrovský kurz s významnou švédskou vokalistkou Annou Mariou Friman, ktorá sa okrem sólového a ansámblového pôsobenia veľmi intenzívne venuje aj pedagogickej činnosti po celom svete. Ako členka komorných súborov Trio Mediæval a Alternative History Quartet vystupovala po celej Európe, USA, Mexiku, Kanade Hong Kongu, Južnej Kórei, Japonsku a Austrálii a od roku 2001 nahrala 11 albumov pre ECM Records. V rokoch 2001 – 2015 bola členkou poroty na Medzinárodnom zborovom festivale v Tampere vo Fínsku. Friman v súčasnosti vyučuje zborové dirigovanie na Hudobnej a dramatickej akadémii v Göteborgu.
📣 Príďte využiť jedinečnú príležitosť rozšíriť si nové vedomosti o interpretácii starej hudby. Na majstrovský kurz sa môžete prihlásiť zadarmo.
📍 KEDY a KDE?
18. 9. 2023 / Štátne Konzervatórium, Koncertná sieň E. Suchoňa / Tolstého 11, Bratislava
09:30 – 12:30
🧐 PRE KOHO?
Majstrovský kurz je určený pre študentov umeleckých škôl – Konzervatórií a hudobných akadémií, členov vokálnych súborov, ale aj verejnosti (pasívna účasť). Pozor, počet pre aktívnych účastníkov je limitovaný a počet pasívnych účastníkov je obmedzený na kapacitu sály.
✍️ AKO SA PRIHLÁSIM?
Cez online formulár: https://forms.gle/ozAercKH89rChjhq8
🔺 DEADLINE PRE PRIHLÁSENIE
pre aktívnych aj pasívnych hráčov je do 10. 9. 2023
📌 ŠPECIÁLNA PONUKA PRE ÚČASTNÍKOV KURZU:
Každý účastník majstrovského kurzu má možnosť získať zvýhodnené vstupenky“ 1+1 za polovicu“ na koncert RÍMUR dňa 17. 9. 2023 o 20:00 vo Františkánskom kostole. Vokálny súbor Trio MEDIÆVAL, ktorého členkou je aj lektorka Anna Maria FRIMAN spoločne so svetoznámym jazzovým trúbkarom Arve HENRIKSENOM predstavia chorály, hymny a ľudové piesne zo Škandinávie.
* vstupenka (15 EUR – študentská cena) + 1 za polovičnú cenu (7,50 EUR) sa kupujú na mieste koncertu. Váš záujem prosím nahláste mailom na info@konvergencie.sk

▪ ĎAKUJEME PARTNEROM
Medzinárodné majstrovské kurzy sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk
Festival Konvergencie 2023 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom podujatia je Štátne Konzervatórium Bratislava.
Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.